Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy. Business directory. Find what you want..

Czech version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Czech version

German version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
German version

English version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
English version

Spanish version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Spanish version

French version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
French version

Greek version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Greek version

Italian version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Italian version

Dutch version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Dutch version

Portuguese version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Portuguese version

Swedish version for Redukce obezity. Léčba erekce a impotence. Naše vlasy.
Swedish version





 

 





Zdravotní poradna pro každého


Redukce obezity

Redukce obezity

V současné době bychom mohli příčiny obezity rozdělit do několika okruhů. Vrozené - genetické dispozice většinou nemůžeme ovlivnit. Pokud jsou oba rodiče obézní je mnohem vyšší riziko, že dítě podědí sklony k obezitě. V tomto případě musí rodiče upravit jídelníček v rodině a sami spolupracovat, aby dítěti snížili riziko otylosti. Získané příčiny. Zde řadíme nedostatek pohybu a pohodlný sedavý způsob života.

Často lidé poukazují na dědičné příčiny otylosti, ale tyto příčiny jsou zaměňovány spíše s vlivem prostředí a způsobem života, které vnímají od narození podle svých rodičů.

Velikým problémem je stres a jeho nepříznivé důsledky. Lidé také přibývají na váze díky některým lékům např. kortikoidy, které se používají na léčení zánětů, alergických reakcí, na potlačení funkce imunitního systému apod. Riziko vzniku obezity přináší i absence kojení a používání hormonální antikoncepce.

Odsátím podkožního tuku - liposukcí - lze tukové polštáře v problemnych partiích redukovat a tím dosáhnout změny siluety. Odsátím dochází k odstranění tukových buněk, tzn. na místech, kde byla provedena liposukce již k opětovnému vzniku tukového polštáře nemůže dojít.

více...





Léčba erekce a impotence

Léčba erekce a impotence

Za mužskými problémy v sexuálním životě se mohou skrývat závažná onemocnění nebo duševní poruchy.

Odborně je impotence definována jako neschopnost udržet erekci dostatečnou pro provedení pohlavního při 25 % a více pokusech. Podle odhadů odborníků, provedených na základě této definice, se erektilní dysfunkce vyskytuje u 10 až 20 milionů amerických mužů ve věku 40 až 70 let.

Testosteron je hormon s jedinečným působením na mužské tělo. Tvoří se ve varlatech a v nadledvinkách. Pro muže má stejný význam jako má estrogen pro ženy. Testosteron napomáhá tvorbě bílkovin a je nezbytný pro normální sexuální chování a pro vznik erekce.

Z hlediska klasické medicíny je hlavní příčinou BHP nadbytečné množství dihydrotestosteronu (DHT), který vzniká v prostatě z testosteronu. DHT působí zvětšení žlázových buněk prostaty a tím i její zbytnění. Vedle toho je BHP způsobena i akumulací estrogenu ve stárnoucí žláze a nedostatkem mastných kyselin, zinku a některých esenciálních aminokyselin.

více...





Naše vlasy

Naše vlasy

Tak jako jiné organely i vlasy v průběhu života postupně ztrácejí vodu, tzv. velusové vlásky již neobsahují dřeň, jsou sušší i tenčí, méně pigmentované a vzhledem k úbytku drobných kapilár kolem vlasové cibulky dochází i k útlumu tvorby mazu a tím pádem i k tendenci k další dehydrataci vlasů.

Naše vlasy, podobně, jako pokožka, je neustále vystavena celé řadě negativních vlivů. Smog, prach, cigaretový kouř, maz, zbytky vlasové kosmetiky, sluneční záření - to jsou každodenní nástrahy. Lomivé vlasy s roztřepenými konečky vlasů s přesušením, jsou nejčastěji důsledkem někdy přímo drastických kadeřnických úprav. Vlasy mnohdy neuvážlivě barvíme, odbarvujeme, trvalíme, tupírujeme, kartáčujeme, fénujeme (někdy doslova pečeme). Splétáme je do copánků a copů, drdolů, zdobíme se sponami, sponkami, gumičkami. To vše velmi často vede nepozorovaně k tzv. trakční alopecii - výpadu vlasů v oblasti vlasové hranice na spáncích a na čele.

Nejčastější hormonální poruchy spojené s padáním vlasů: - snížená funkce štítné žlázy - hypothyreóza - může vést k difůznímu vypadávání vlasů, lámavosti vlasů a nehtů, suchosti kůže, přibývání váhy a k únavě; - zvýšená funkce štítné žlázy - hyperthyreóza - způsobuje též difůzní vypadávání vlasů společně se zvýšeným maštěním pleti, ubýváním na váze, zvýšením chuti k jídlu, hyperaktivitou, nadměrným pocením a bušením srdce; - zvýšená produkce androgenních (mužských) hormonů má u žen za následek řídnutí vlasů v přední části skalpu, maštění kůže na obličeji a hlavě a nadměrné ochlupení; - nadměrná či snížená tvorba inzulínu ve slinivce má za následek sníženou či zvýšenou hladinu cukru v krvi, což se může projevit vypadáváním vlasů a zvýšenou senzitivitou pokožky hlavy na dotek; Polycystické vaječníky mohou způsobovat tzv. virilizaci žen, kdy vlasy slábnou a vypadávájí a na obličeji začínají růst nežádoucí chloupky. Pokud máte podezření, že by vaše potíže s padáním vlasů mohly být způsobeny hormonální poruchou, měli byste navštívit endokrinologa.

Maz z mazové žlázky promašťuje nejen pokožku, ale i vlas v celém rozsahu. Pokud je mazu dostatek, vlasy jsou lesklé, pokožka hlavy se neolupuje. Stejně jako počet vlasů, je i počet mazových žlázek dán geneticky. Někdy však může být mazotok obtěžující a může být doprovázen i zvýšeným výpadem vlasů. Kromě dědičnosti mají na mazové žlázy velký vliv pohlavní hormony a stresové situace. Androgeny (mužské pohlavní hormony) zvyšují mastivost, estrogeny (ženské pohlavní hormony) snižují. V důsledku stárnutí organismu ubývá mazových žláz, a tedy i produkce mazu.

Jako dárcovské místo vlasových kořínků je nejčastěji využívána krajina v týle hlavy, kde je porost hustší a silnější než na jiných místech. Z této lokality je odebrán na operačním sále po místním znecitlivění pruh kůže. Z něho se připraví miništěpy či mikroštěpy obsahující vlasové kořínky, které jsou přeneseny a zasazeny na místa, kde vlasový porost zcela chybí nebo kde je výrazně prořídlý.

Výsledný efekt transplantace vlasy závisí na kvalitě, tloušťce a barvě vlasů a kvalitě kožního krytu hlavy. I když je poměrně hodně pacientů spokojeno po první transplantaci, optimálního stavu lze někdy docílit po dvou až třech zákrocích. Poněvadž vlasovou transplantaci je možno několikrát opakovat, lze tak docílit efektu, který je téměř nerozeznatelný od původní hustoty. Nejvýraznější efekt transplantace dosahuje, pokud se nové vlasy přenášejí na místo, kde původní již zcela vypadaly. Transplantací lze dosáhnout i zahuštění vlasů, a to nejen u mužů, ale i u žen.

více...





 

 





Read our other articles:




Business directory. Find what you want.





Sitemap



© Copyright 2007 Beauty Organization of Ireland.